Wyprodukowane u nas kalendarze są zarówno ekologiczne jak i najwyższej jakości. Dowodem na to, jest posiadany przez nas certyfikat FSC oraz certyfikaty ISO 9001 oraz ISO 14001.

FSC® – znak odpowiedzialnej gospodarki leśnej. Edica Sp. z o.o. posiada certyfikat FSC (Forest Stewardship Council®), który świadczy o odpowiedzialnym stosunku firmy do zagadnień środowiskowych i praktycznej trosce o ochronę terenów leśnych.
Oferujemy naszym klientom możliwość wykonania produktów certyfikowanych. Oznacza to, że w wyrobie końcowym znane jest pochodzenie drewna użytego do produkcji poszczególnych elementów i można precyzyjnie określić całą drogę jaką przeszło od momentu pozyskania z lasu. Jest to możliwe dzięki temu, że wszystkie firmy uczestniczące w obrocie danymi surowcami również posiadają certyfikaty kontroli pochodzenia produktu. Korzystanie z produktów oznaczonych symbolem FSC stanowi promocję standardów społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw.

Od kilku lat poszerzamy dla Was ofertę kalendarzy ekologicznych: coraz więcej firm dokonując swoich wyborów zakupowych, wiele uwagi i troski przykłada do ekologii, ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Jako producent każdego dnia dokładamy wszelkich starań, aby unikać negatywnych skutków naszej działalności.

Przede wszystkim pracujemy zgodnie z najwyższymi normami w oparciu o ISO 14001. Regularnie z powodzeniem przechodzimy audyty niezależnych organizacji, w tym szczegółowe badania roli „dalszego użytkownika” w łańcuchu REACH.

Do produkcji wykorzystujemy surowce naturalne pochodzące z kontrolowanych źródeł FSC, a wszystkie odpady przekazujemy do recyklingu. Zużycie materiałów redukujemy do minimum, produkując na zlecenie, czyli dokładnie tyle, ile potrzeba, bez konieczności utylizowania nadwyżek.

Wszystkie odpady produkcyjne przekazujemy do recyklingu lub odzysku. Żaden z odbieranych od nas odpadów nie jest składowany czy deponowany w ziemi. Makulatura wędruje do czterech różnych papierni, które ponownie produkują z niej papier offset, karton i ozdobne papiery pakowe.

Z folii produkowana jest nowa folia opakowaniowa. Z odpadów produkcyjnych oraz zawierających pozostałości substancji niebezpiecznych produkowane jest bezpieczne paliwo alternatywne, które jest wykorzystywane w cementowni.

Do pakowania przesyłek wykorzystujemy w większości materiały podlegające recyklingowi, w tym makulaturę jako wypełniacze w kartonach. W procesie produkcji również korzystamy z surowców wtórnych, dając im nowe życie.

Używamy prawdziwego papieru, bo pozyskiwany z kontrolowanych i odnawialnych upraw jest przyjazny planecie. Natomiast do produkcji papierów syntetycznych potrzebna jest tablica Mendelejewa. Drzewa na papier są uprawiane celowo. Jeśli spadnie zapotrzebowanie – dotychczasowe lasy zostaną zamienione w pola kukurydzy lub innych zbóż. Rozważne korzystanie z papieru sprzyja produkcji tlenu i obniża poziom zanieczyszczeń.

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie, oferujemy inspirowane naturą okleiny z certyfikatami FSC, REACH COMPLIANT, VEGAN; ekologiczne materiały do zadruku: EkoPrint i Ekotex; oprawę z 40% domieszką odpadów z jabłek oraz całą gamę oklein w stylu eko.

Wierzymy, że nasze działania nie zagrażają najbliższemu otoczeniu. Ponadto, dzięki współdziałaniu w ramach globalnych programów środowiskowych, dajemy wytchnienie naszej planecie, bez utraty jakości i wydajności produkcji.